Fotoğraflarıyla Sokak Kedileri

0
1478

Sevgili kedisever takipçilerimiz, İtalya’dan Japonya’ya dünyanın dört bir yanından “sokak kedileri” fotoğraf kolleksiyonumuzu sizlerle paylaşıyoruz.

Eğer Güney Doğu Asya ya da Akdeniz’de bir yerlerde tatil yaptıysanız, büyük ihtimalle “sokak kedilerine” rastladınız. Onlara yerleşecekleri güzel birer ev bulmak isterdik ama maalesef bu imkansız. Biz de güzel resimlerini sizinle paylaşarak, onlara selam gönderelim dedik.

 

1. Kırım, Ukrayna

Kırım turistlerden çok tarih meraklıları tarafından tanınan bir yer. Bu yakışıklı da eski-Stoke City Tony Pulis_’_ten ama söylediğine göre Karadeniz yarımadasının olaylı tarihine olan merakının bir sonucu olarak bu yazı Kırım’da geçirmeye geldiğini söyledi bize.

2. Delphi, Yunanistan

Delphi dünyanın merkezidir, en azından Antik Yunanlılar için böyle. Gidilesi bir yer olmayı hak etmek bir çok sebep sunuyor: bütün tanrıların mabedine ev sahipliği yapması ve Oracle ve Sonsuz Ateş’in burada bulunması kadar Parnassus Dağı’ndaki konumu da etkileyici.

3. Houtong, Tayvan

Bir zamanların gözde madencilik şehri olan Houtong’un sakinleri madencilik endüstrisinn çökmesiyle birlikte kentten taşındılar ve çoğu da kedilerini terk etti. 2008’de bir kedisever tarafından fotoğraflandı. Şimdilerde Houtong birkaç yüz kişiye ve hemen hemen bir turist atraksiyonu haline gelmiş 100’den fazla bakımlı kediciğe ev sahipliği yapıyor.

4. Eilat, İsrail

İsrail’in uzak ucu Kızıldeniz’de bulunan turist şehri Eilat, dünyadaki sayılı scuba diving merkezlerinden ve göçmen kuşları görmek için (Avrupa’dan Afrika’ya yol alırken Eliat’ta duraklarlar) dünyanın en iyi yerlerinden biri. Şehir ayrıca çok sayıda sokak kedisie de ev sahipliği yapmaktadır, bu resimde gördüğünüz minnoş da bunlardan sadece biri.

5. Amsterdam, Hollanda

Amstrerdam’ın kedilerini görmek için De Poezenboot’a (Kedi Gemisi) birkaç Avro bağışlayıp, eski bir kanal evindeki bir kedigil mabeti olan Kattenkabinet’te daha fazla pisicikle tanışabilirsiniz. Daha da ilgilinizi çekecek bir tüyo ise müzenin üzerindeki dairelerin hepsi kedi temasıyla dekore edilmiş.

6. Bangkok, Tayland

‘Sokak yaşamı bildiğim tek hayat.’ Hayat beklentisi düşük olan ve çok az kediciğin bir yuvada yaşama şansı bulduğu Bangkok’ta binlerce sokak kedisi görebilirsiniz.

7. Megishima, Japonya

Genelleme için bağışlayın ama bu Japonlar kedilere düşkünlükleriyle bilinir. İşte kanıtı cat café fenomeni. Kendileri kedi besleyemeyen insanlar veya kedi sever turistler için ideal olan bu kafede siz çayınızı yudumlar ya da sunumunuz üzerinde çalışırken size bir saat boyunca (ya da ne kadar isterseniz) arkadaşlık edecek her güzel ve bakımlı kedicikle vakit geçirmek için para ödemeniz gerekiyor. Sadece Tokyo’da bu kafelerden 39 adet bulunuyor. Eğer Tokyo çok uzak derseniz, Paris’te <a href="http://www ou acheter viagra g.lecafedeschats.fr/” target=”_blank”>Café des Chats’e gidebilirsiniz.

8. Ait Benhaddou, Fas

Fas’ın mutlaka uğrenılması gereken bir turist merkezi olan eski şehir Ait Benhaddou; Game of Thrones, Gladiator ve The Man Who Would Be King filmlerinin setine sızmaya çalışan insanlarla dolu olsa da, diğer bir cazibe merkezi olarak bu kedicikler var.

9. Venedik, İtalya

Şehrin Castello bölümündeki San Lorenzo mabeti gibi bazı yerler Venedik’in başıboş pisilerine yuva kazandırıyor. Ne mutlu ki; Venedik Lagünü’ndeki yakın bir ada olan Burano’daki bu sarı tekir için menüde balık var.

10. Efes Harabeleri, İzmir

Daha önce gördüğümüz gibi antik anıtlar ve arkeolojik yerleşkeler yabani kediler görmek için en iyi yerlerdendir. Dünyanın yedi harikasından birinin kalıntıları da içinde yaşayanlar için sosyal medyada paylaşılacak şirin kareler sunuyor.

11. Petra, Ürdün

Antik monument’larla ilgili ne diyorduk? Petra Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi filmlerinin yanı sıra daha az bilinen Mortal Kombat: Annihilation filminin çekildiği yerlerden biriydi. Kum kedilerinin yapıları ile bu iki güzel kedicik çevrelerine mükemmel uyum sağlamışlar.

12. Denisovo, Rusya

Bu şirin beyaz kedicik “Afiyet olsun kirpi efendi, millet bana yemek bıraksın sen götür bakalım…” diyor sanki. Yoksa çeşnicibaşısı mı acaba?

Bize bu yazının en azından bir kısmı için ilham veren yazarımız Januted’e The Adventures of Travel Cat için kocaman bir alkış alalım. Kediler, Korsika’da bir kedi mezarlığı işletme hayali olan; ama gerçek hayatta ağaçlardan düşen, gecenin köründe onu uyandıran ve biraz büyümeleri gereken iki kendisine mukayet olmakta sıkıntı çeken yazarın seyahatlerinde çoğunlukla görünüyordu.

CEVAP VER