Koh Chang Gezi Rehberi

0
1076

Tayland’ın güneydoğusunda, Kamboçya sınırına yakın Trat şehrine bağlı bir ada olan Koh Chang’a, Bangkok’tan 5 saat süren kara ve deniz yolculuğu ile ulaşılabilmektedir.

koh_chang_1

Tayland’ın Phuket Adası’ndan sonra ikinci büyük adası olan Koh Chang’ın kelime anlamı “Fil Adası”’dır. Tamamen izole olmuş görünümü veren bu adaya yaklaştıkça inanılmaz sıklıktaki bitki örtüsü ve şelaleleri ile keşfedilmeyi beklemekte olduğunu görürsünüz. Adaya ulaştığınızda bir motor kiralayarak tüm adayı doyasıya keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. Muhteşem kumsalı ve masmavi, pırıl pırıl deniziyle sizi kucaklamayı bekler. Hat Sai Khao ve Hat Kai Mook Plajları adadaki iyi seçenekler arasındadır. Sevgililerin buluştuğu kumsal olan Hat Tha Nam Plajı eşsiz görüntüler vermektedir. Sakinliği sevenler için Bang Bao kumsalı seçenekler arasındadır.

Dalış meraklıları için çok uygun koşullar sunan okullar mevcuttur. Ayrıca kaya tırmanışı, orman yürüyüşleri ve yoga kampları da diğer alternatif sporlar arasındadır.

Ulusal Milli Park olarak da bilinen Koh Chang, doğası, denizi ve insanlarının samimi güler yüzlü hizmeti sayesinde görülmeye değer adalardan biridir.

CEVAP VER