Koh Pangan Gezi Rehberi

0
981

Koh Phangan sırtçantalı gezginlerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden biridir. Kasım ve Aralık aylarında muson yağmurlarının etkili olduğu bu adaya her mevsim gidebilirsiniz.

Halen doğallığını kaybetmemiş bu ada Tayland adalarının arasında görülmesi gereken adalardan biridir. Yemyeşil bir doğa, tropikal bir iklim, masmavi bir deniz, sımsıcak insanlar, bakir kalmış bir ada. İşte burada bulacaklarınız bunlardan sadece birkaçıdır.

koh_phangan_2

Huzur arıyorsanız Haad Salad Plajı tam size göredir. Deniz kenarındaki salaş restoranlar size enfes Thai mutfağından benzersiz tatlar sunmaktadır.

“Bucket” tarzı içki (kovadan pipetlerle içilen içki) Koh Phangan adasında oldukça popülerdir. Küçük kovaların içine istediğiniz içki karışımını koydurabilirsiniz.

Thong Nai Pan adanın en uzak noktasıdır. Motor kiralayarak 30 dakikada Had Rin’den buraya ulaşabilirsiniz.Deniz taksisi diğer bir seçenektir.

Bu adayı ünlü yapan özelliklerden birisi de Had Rin Rok‘ın çılgın gece eğlenceleridir. Ada, her ay dolunay (full moon) zamanında çılgın partilere sahne olmaktadır. Sadece bu eğlenceler için adaya gelen sayısı oldukça fazladır. Had Rin Rok Plajı’nda her ay düzenlenen dolunay partilerine 20.000 ile 50.000 kişi katılmaktadır. Bu çılgın partilerde bir geceliğine de olsa siz de çıldırabilirsiniz. Dolunay partileriyle ünlendikten sonra adada buna benzer birçok parti düzenlenmeye başlanmıştır. Yarımay (half moon) da full moon partisinden sonraki en popüler partidir. Bu partiler full moon partilerinin aksine ormanın içinde düzenlenmektedir. Çok farklı bir deneyim yaşamak ve gerçekten eğlenmek isteyenler için alternatif bir partidir.

Koh Phangan Adası’nı panoramik olarak Mellow Tepe’sinden izleyebileceğiniz Amsterdam Bar’da içkinizi yudumlarken güneşin batışını izleyin. Dolunay partilerinin düzenlendiği Had Rin Plajı’nı tepeden izleyebilme imkanı veren bu bar her daim açıktır.

Koh Phangan’a Koh Samui ya da Koh Tao Adaları’ndan tekne yolu ile ulaşabilirsiniz.

TEILEN
Önceki İçerikKoh Chang Gezi Rehberi
Sonraki İçerikKoh Samet Gezi Rehberi

CEVAP VER