Koh Samet Gezi Rehberi

0
1052

Bangkok’tan 140 km mesafede olan Rayong şehrine bağlı Ban Phe kasabasındaki iskeleden hareket eden tekneler ile 50 dakikalık yolculuk sonrasında Koh Samet Adası’na ulaşabilirsiniz. Turistlerin azınlıkta olduğu, yerli halkın doğayla iç içe yaşadığı beyaz kumsalları ve berrak denizi ile sükunet ve huzur arayanların buluştuğu adres Koh Samet Adası’dır.

Tayland Körfezi’nde yer alan bu adada okyanusun serinliğini getirdiği kumların üstünde güneşlenebilir, denizin üstündeki salıncakta sallanabilirsiniz. Kitabınızı okurken kendinizi birden okyanusun derinliklerindeki mucizelere göz atarken ya da adanın derinliklerine doğru yürüyüşe çıkmış bulabilirsiniz.

Koh Samet Adası Milli park kapsamında olduğundan, tekne yolculuğu öncesinde park için giriş ücreti ödenmesi gerekmektedir. Adaya dilerseniz hızlı deniz taksileri ile de ulaşabilirsiniz.

Adada konaklama için çok uygun seçenekler bulunmaktadır. Ao Phrao bölgesinde üç değişik tesis hizmet vermektedir. Adanın en hareketli yeri ise Ao Phai dir. Burada alışveriş için seçenekler bulunmaktadır. Adada ulaşım sadece tuk tuk lar ile sağlanmaktadır.

CEVAP VER