Koh Samui Gezi Rehberi

0
1187

Bembeyaz kumsalları, görkemli tapınakları, büyüleyici doğal güzellikleri ile Koh Samui tam bir aşk adasıdır.

Bangkok’un 400 kilometre güneyinde, Tayland körfezinde yer alan Koh Samui karaya yaklaşık 150 km mesafede ve 247 km² büyüklüğündedir. Hindistan cevizi ağaçlarıyla ünlü, Phuket ve Koh Chang’dan sonra Tayland’ın üçüncü büyük adasıdır. Hindistan cevizi ve palmiye ağaçları tüm adayı sarmıştır ve bu görüntüsü ile cennet adası ünvanını almıştır. Adada, bir hindistan cevizi ağacından daha yüksek bir yapı bulmak çok zordur. Bu özelliği ile ada diğer hiçbir turizm bölgesiyle benzerlik göstermemektedir. Ada’nın başkenti Nathon’dur. En güzel sahilleri ve eğlence merkezleri de Chaweng ve Lamai kumsallarındadır.

Uzun yıllardır dünyanın Uzakdoğu’daki Cennet adası olarak bilinen Samui Tayland adalarının en popüler olanlarındandır. Tropik güzelliklerin bolca olduğu Samui, sadece doğal varlıkları ile değil tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de cennet adaya gelenleri etkilemektedir. Dünyanın en güzel kumsalları, en güzel yeşili ve en güzel turkuazının buluştuğu Samui Ada’sı aynı zamanda zengin aktivite ve etkinlikleri ile de hayatınızın en unutulmaz anlarını size yaşatırken, egzotik adanın sürekli gülümseyen insanları sizlere farklı ve keyifli bir samimiyet ortamı yaratacaktır.

koh_samui_1

Genellikle güzel bir iklimi olan Koh Samui’de masmavi gökyüzü ve sıcak bir hava tercih ediyorsanız, nisan-haziran ayları arasında bu adayı tercih edebilirsiniz. Eğer adada romantik ve yağışlı bir iklim tercih ediyorsanız, ekim ortası-aralık aylarında gidebilirsiniz.

Koh Samui Ada’sı size güneşin batışı ile romantizmin en güzel anlarını, yemyeşil bitki örtüsü ile gerçek bir doğayı, Büyük Buda‘sıyla tarihin derinliklerinden gelen kültürel bir egzotizmi yaşatır. Filler üzerinde subtropik bölgeyi gezme imkanı olması bu adayı diğer adalardan farklı kılan önemli özelliklerdendir.

Bunların yanı sıra Samui adasının sebze, meyve ve balıkların en güzel şekilde sunulduğu yerli pazarı, deniz çingeneleri kasabası ve başkent Nathon turistlerin vazgeçemeyecekleri yerlerdir.

Koh Samui Adasının adeta simgesi olan ve yerli halk ile birlikte yaşayıp onlara Hindistan Cevizi toplamasında yardım eden Samui adasının maymunları Sizlere ayrı bir atmosfer yaratacaktır.

En ünlü Plajların başında Chaweng ve Lamai Plajı(Ada’nın güneyinde yer alır). Bu plajlar beyaz kumsalı ve harika denizi ile ünlüdür. Diğer Plajları ise, Bophut Plajı , Maenam Plajı , Big Buddha Plajı , Talling Ngam Plajı , Lipa Noi Plajı

Koh Samui Adası ülkenin genelinde olduğu gibi çok uygun fiyatlarla en güzel yemekleri ve içecekleri buraya gelen misafirlerine sunmaktadır. Özellikle bu cennet Adasını simgeleyen kokteyller ve deniz mahsulleri Adanın en güzel spesiyaliteleridir .

Gündüz ve gece pazarlarından seramikler, el yapımı eşyalar, Thai ipekleri ve inciler alabilirsiniz.

Gece hayatı ise Koh Samui’de güneş batımından sonra , Lamai ve Chaweng sahilleri hareketli bir gece eğlencesine başlar. Lamai ve Chaweng Sahilleri boyunca herkese uygun bar ve restoranlar bulunmaktadır. İstenirse müziğin yoğun atmosferinin bulunduğu bar ve diskolar da sabaha kadar eğlenilebilmektedir.

Koh Samui adasında filler üzerinde subtropik bölgeyi gezme imkanınız bu adayı diğer adalardan farklı kılan önemli özelliklerdendir. Ayrıca Namuang şelalesi Buddha ‘nın sihirli bahçesi, Maymun Show ‘lar, adanın diğer güzellikleridir.

Koh Samui adasına ulaşmak için Bangkok’tan uçakla gelebilir ya da karayolu ve demir yolu seçeneklerini kullanarak Saruthani şehrine gelebilir ve buradan da 2 saatlik tekne yolculuğu ile adaya ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER