Sapa Gezi Rehberi

0
1421

Vietnam’da sıcaktan bunaldınız mı? Hadi o zaman dağlara doğru, küçük ama sevimli bir kasabaya, SAPA’ya gitmeye hazırlanın.

Hanoi’den kuzeye, Çin sınırına doğru 350 km’lik bir tren yolculuğunun ardından Sapa’ya varıyoruz.

Serin bir hava, dağ köylüleri ve Fransız koloni zamanından kalma atmosfer sizi başka bir dünyaya götürecek. Küçük sokaklar, şirin kafeler, kıpır kıpır pazarların arasına dalma zamanı geldi.

Sapa’da dağlara günübirlik veya birkaç günlük konaklamalı yürüyüşler yapabilirsiniz. Mistik dağların arasında pirinç tarlalarını adımlayabilirsiniz. Çok turistik olmayan bu küçük kasaba ve çevresinde Vietnam’ın farklı bir yüzünü görebilirsiniz. 2 -3 günlük yürüyüşlerde dağ köylerinde Black H’mong, Red Dzao ve Dzay lerin evlerinde konuk olabilir ve sabah dağların temiz havasıyla uyanabilirsiniz.

sapa_vietnam_(800x500)

Sapa’dan günübirlik Bac Ha Haftasonu Pazarı ve Muong Hum Pazarı’nı ziyaret etmeye gidebilirsiniz. Eşsiz bir kültürel deneyim için, farklı köylerden kendilerine en uygun eş bulmak için gelenlere özel düzenlenen, cumartesi geceleri kurulan Aşk Pazarı’nı kaçırmayın.

Dağcılık tecrübeniz varsa Vietnam’ın en 3143 metre ile en yüksek dağı olan Fansipan’a tırmanış yapabilirsiniz. Zirvede Vietnam, Yunnan ve Kuzey Çin manzarası sizi bekliyor olacak.

Sapa’ya gitmek için Hanoi’de seyahat acenteleri veya kaldığınız guesthouse lardan bilgi alabilir ve gezinizi planlayabilirsiniz. Yataklı gece treniyle Lao Cai’ye gider, oradan da minivanlarla Sapa’ya ulaşabilirsiniz. Hanoi’den Sapa’ya aldığınız tur paketleri genelde tren ücreti, konaklama, yürüyüş ve rehberlik hizmetlerini kapsar.

TEILEN
Önceki İçerikMui Ne Gezi Rehberi
Sonraki İçerikMekong Delta Gezi Rehberi

CEVAP VER