Şaşırtan Shenyang

0
1810

Shenyang? Yani nerede? Çoğu kişi geçmiş pek sanmıyorum Pekin veya Şangay onlar ilginç şehirlerinden dendiğinde Çin’e ziyaret etmek. Ben Çin’in kuzeyinde Shenyang ziyaret etmeye davet edildi Yani, ben benim açımdan herhangi bir gerçek merak daha benim öğrencilerine nezaket daha kabul etti. Ben sadece Pekin’de dört ay boyunca İngilizce onları ders tamamlamıştı ve onlar ayrılmadan önce memleketlerine etrafında bana göstermek için istekli.

Ne yazık ki benim Kurs sonunda ve Yeni Zelanda benim dönüş uçuş arasında bir haftadan az kaldı. Bu Memleketlerine tüm ziyaret etmek imkansız olurdu anlamına geliyordu. Ben gittim Shenyang böylece Shenyang, en yakın seçenek oldu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

RMB 207 (40NZD / 60TL) Bir şekilde bir maliyetle Pekin Shenyang trenle beş saat sürüyor. Trenler Çin etrafında seyahat için son derece rahat ve popüler yoludur ve ben iyice tavsiye ederiz. Onlar size trenle seyahat edebilirsiniz mesafeyi göz önüne aldığımızda seyahat için temiz, iyi hizmet ve uygun maliyetli yoludur.

Benim tüm gezi Çin Ben her zaman tercüme ve bana yardımcı olmak için birisi vardı çünkü kolay oldu ve bu gezi de iş nedeniyle Shenyang kuzey gittiğini çalışmış olan Çinli bazı personelin olarak farklı değildi. Yani yapmam gereken arkanıza yaslanın, rahatlayın ve yolculuğun keyfini oldu.

Shenyang kez biz iş ortakları tarafından toplanan ve bizim otele teslim. Genellikle Ben giderken kalmak Backpackers ama Çin’de benim son birkaç gün oldu ve ben iyi bir şirket vardı, ben hiç içinde kalmış en büyük oda ile biraz daha pahalı iş otelde kaldı!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Shenyang beni şaşırttı. Ben gitmek için daveti kabul edildikten sonra, ben internette kullanıma ve birçok şey Shenyang görülmeye değer olduğunu keşfetti. En önemli olanImperial Palace. Yaklaşık 300 yıl önce kısa bir süre için, Çin’in başkenti Shenyang oldu.Imparator için uydurma gibi, görkemli bir saray inşa edilmiştir. Dışında Yasak ŞehirPekin, hala Çin’de var sadece diğer emperyal konut olduğunu. O başka şeyler yapmak için zaman hoş bir yarım gün gezi yapar, çünkü iyidir Yasak Şehir, gibi büyük değil. Bu gerçekten güzel bir küçük tarihsel manzara. Daha otantik hissettiriyor Ne yapılan daha ben sadece birkaç Batılı görünümlü turistlerin birini olduğu bu çekici (Koreliler sürü Shenyang ziyaret),

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İmparatorluk Sarayı keyifli bir sabah sonra bize katılmak için başka bir öğrenci için, (varlık rehber zevk oldu) Benim öğrenci ile bekledi. O bir iki saat otobüs yolculuğu yaşadı. Biz yedik ve biraz alışveriş yaptım.

China-Map_Çin-Haritası_Çin-Nerede-350x413

Biri – biz tekrar buluştuk ertesi sabah Shenyang sonraki en ünlü hedefi ziyaret etmekİmparatorluk mezarları büyük bir parkta yer almaktadır. Ben Çinli parkları seviyorum – Yeni Zelanda’da parklar çok farklı konum. Belki de insanlar parkları kullanma şekliniz Çin’de farklı olduğunu söylemek gerekir. Onlar insanların kendi evlerinde pek yer yok belki, çünkü çok farklı şeyler yapıyor insanlar dolu. Ailelerin balıkçılık, bisiklet sürme uçurtma uçan, kabarcıklar üfleme ve dondurma yeme vardır. Gölün yanında küçük bir kapalı stand dans müziği ve vals insanlar vardır. Dans sonra diğer yaşlılar kart oyunları ve Mah-jong oynarken yaşlı erkeklerde bir grup müzik çalmak biter. Diğer insanlar sadece izlemek ve keyfini çıkarın. Atmosfer, samimi ve rahat olduğunu ve göz teması yapmak zaman, sadece yabancı yüz, utangaç gülümsüyor çok olsun. Genç öğrenciler de zevk gibi görünüyor – Anni ve vals müziği oynarken ben birlikte dans etti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Biz park uzunluğunu yürüdü. Mezar alanı park çok sonunda bir tepelik alanda olduğunu.Geleneksel Çin binaların bazı çok iyi örnekler vardır, bazı otantik, en bir yol veya başka restore. Kendimi fotoğraf çekmeye zevk. Benim iki öğrenci, hem okul gezileri burada önce vardı ve onlar yer hakkında biliyordu tarihin herhangi bir ilginç bit açıklamaya çalışan en döner aldı. Bu gerçekten güzel bir tarihsel cazibe ve orada çok daha az turist vardı çünkü oldukça rahatlatıcı Pekin’e göre.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Biz parka bıraktı, biz geç bir öğle yemeği aramaya başladı. Her zamanki gibi biz yemek nerede öğrencilerin karar verelim. Onlar yer aldı her zamanki gibi ve ben muhtemelen doğru geçmiş yürüdü olurdu. Çoğu yerde Çin’de olduğu gibi restoran orada yemek bir yabancı olması çok şaşırdık bir aile tarafından, çalıştırıldı.

En az üç farklı aile üyeleri bir kapının arkasında kendi cep telefonlarından beni fotoğrafları aldı ve ailenin annesi beni dinledi ve sonra güldü benim öğrenciler, fısıldayan önce on dakika yemek izledi. Anni, kız, şunları söyledi: “Öğretmen, onlar çok iyi çubuklarını kullanmak düşünüyorum!” Ben Japonya ve Çin’de hem yaşamış ve şimdi uzun yıllardır iyi çubuklarını kullanarak olmasına rağmen, ben de güldüm. Shenyang kesinlikle Pekin daha az kozmopolit – bu baktı olmak garip ama o yüzden Çin’deki diğer yerlerde olduğu gibi uluslararası turizm tarafından dokunulmaz bir yer olduğunu gösterdi. Ben bir sahip oldu gibi hissettim otantik deneyim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Shenyang Benim son gün bir hayvanat bahçesi gezisi dahil. Bazı Asya ülkelerinde hayvanat bahçeleri genellikle bu güzel değildir, ama Bob (benim erkek öğrenci) bu konuda defalarca konuştuk ve oldukça iyi olduğunu söylemişti – Ben şüpheci oldu. Ve öyleydi – hayvanların aslında muhafazaları biraz boşluk vardı safari park bir tür. Hayvanat Bahçesi ziyaretçiler tarafından çitin üzerinden atılan çok sayıda aperatifler, Yeni Zelanda izin verilmez – Benim tek olumsuz yorum bazıları biraz şişman olduğunu olurdu.

Yani Shenyang benim kısa bir yolculuk sona erdi. (Ben aslında İç Moğolistan gitmek istemişti, ama ben yeterli zaman yoktu) oraya gitmek planlanan, ancak ben yaptım gerçekten sevindim olmak sona erdi etmemişti. Bazen ana turistik güzergah üzerinde değil bir yere gitmek için kapalı öder.

TEILEN
Önceki İçerikKuningan Adası
Sonraki İçerikMalezya Gezi Rehberi

CEVAP VER